חדר המסחר נועד לאפשר לתלמיד ליישם את החומר התיאורטי אותו הוא לומד בקורסים השונים הלכה למעשה. החדר מעגן בתוכו מאות סוחרים מנוסים שמבצעים עסקאות בזמן אמת בשלל נכסים פיננסים תוך שימוש באסטרטגיות מגוונות. כך למעשה מקבל התלמיד הצצה ראשונית ובלתי אמצעית מהסביבה הנוחה של ביתו אל העולם האמיתי של שוק ההון תוך לימוד חוויתי ופרקטי שישרת אותו מאוחר יותר, בשלב שבו הוא ייהפך לסוחר העומד ברשות עצמו.

iTrader College משקיעה מאמצים רבים על מנת להפוך את חווית חדר המסחר לאינטראקטיבית ופורייה. התלמיד אינו רק צופה פסיבי; הוא מתבקש ואף נדרש לקחת חלק פעיל. יש באפשרותו להציג שאלות, לבקש הסברים ולהציג את עסקאותיו.

הפעילות עצמה מתנהלת באמצעות פטפורמת שיתוף אינטרנטית. כלומר, התלמיד שותף מלא לכל המתרחש כאשר הוא מתחבר, עם יתר הסוחרים וחבריו לספסל הלימודים, למסך משותף אחד בו מרצה אנליסט בכיר מציג תכנים נבחרים בצורת סמינר (webinar). ב-webinar, ניתן לראות את הגרפים ואמצעי הניתוח הטכני בהם ניתן להשתמש וזאת על מנת לאפשר לצופים להבין כיצד מידע זה, מיושם בשטח בעת המסחר.

לסיום, iTrader College רואה בחדר המסחר את אחד מנקודות השיא של תהליך הלימוד לכל מי ששואף להתנסות בדבר האמיתי לצד הלימוד העיוני.